+38 (073) 465-32-27

Телефонуйте з будь-якого міста України і ми допоможемо підібрати потрібну деталь

ГОЛОВНА ЯК ПРАЦЮВАТИ ДОСТАВКА КОНТАКТИ ПОСТАЧАЛЬНИКАМ
Вхід Реєстрація Забули пароль? Запит по VIN Оформити замовлення Новини История Производители Загальний каталог Автошини Диски колісні "Каталог ВАЗ "Лампи Osram "Каталог Novline Правила повернення товару

Корисні поради автомобілістам

Класифікація шин.

Починаючому автолюбителю, як втім, і вже досвідченому водієві, не завжди легко розібратися, які бувають шини і для чого які шини потрібні. Не купувати ж десяток комплектів - про всяк випадок. Отже, крім того, що шини бувають окремо для легкових і окремо для вантажних автомобілів, необхідно знати ще ряд інших важливих характеристик.

Шини можуть відрізнятися за способом герметизації. Бувають камерні і безкамерні шини. Перших відрізняє наявність крім самої покришки камери з вентилем (зворотним повітряним клапаном), який нагнітає в шину повітря і перешкоджає його зворотному виходу. Безкамерні шини мають повітронепроникним гумовим шаром під першим шаром каркаса. Щільна посадка покришки на обід забезпечує герметичність такої шини, а вентиль для нагнітання в шину повітря розташовується в отворі обода колеса.

Відрізняються шини і по конструкції, ділячись на радіальні і діагональні. У діагональних шинах перехрещуються в суміжних шарах нитки корду в шарах каркаса і йдуть від одного борта до іншого по діагоналі. При цьому число шарів має бути парним, найчастіше їх чотири. У радіальних ж нитки корду каркаса розміщуються паралельно по радіусу від борту до борту. Нитки корду брекера розташовані аналогічно діагональним, але під великим кутом. Радіальні шини стабілізуються поясом сталевого корду, а також (але не завжди) нейлоновим бандажем.

Класифікація шин по малюнку протектора відомо всім водіям як поділ шин на літні та зимові, хоча вона включає в себе також всесезонні шини і шини типу 4х4, які використовуються для позашляховиків.

Визначившись з шинами, які підходять для вашого автомобіля, не забудьте про те, що про покришках потрібно піклуватися: вчасно перевіряти їх стан, змінювати літні шини на зимові, проводити балансування коліс, зберігати невикористовуваний комплект в спеціально облаштованому місці.